Leke Sökücü ve Koruyucular

» Senovit Fugatech

» Senovit Fuga Clean

» Senovit Stone Tech

» Senovit Stone Tech - M

 
Senovit Fugatech

ÜRÜN TANIMI: Silikon esaslı, kullanıma hazır, derzlerin içine derinlemesine nüfus eden, kirlenmeyi ve yıpranmayı geciktiren derz koruyucu ve leke önleyici Yapılarda banyo ve mutfak tezgâhları gibi sıkça yıkanan seramiklerin derzlerini suya karşı koruyan, leke oluşumunu önleyen yüzeyde film tabakası oluşturmayan derzlerin doğal görünümlerini ve renklerini etkilemeyen koruyucu ve leke önleyici.

 

Kullanım Alanları:

· Çatlağı olmayan, su emici yüzeyler için su geçirimsizlik, su ile temizlenebilecek türde kirler için de kirlenmeyi önleyici malzeme olarak kullanılır.

· İç ve dış mekanlarda.

· Dekoratif tuğla, teracotta.

· Kireç veya çimento esaslı sıvalar.

· Çimento esaslı derz dolguları.

 

Özellikleri/Avantajları:

· Uygulama yapılacak yüzeyler kuru ve temiz olmalıdır.

· Fırça veya posteki rulo ile homojen bir şekilde uygulanır.

· Geniş yüzeylerde püskürtme ile uygulanabilir.

· Minimum iki kat uygulama yapılmalıdır.

· Katlar arası bekleme süresi 24 saattir.

· Yüzey temiz, kuru, sağlam ve düzgün olmalıdır.

 

UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı: Yüzey temizlik ürünleri ile temizlenmiş ve tamamen kurumuş olmalıdır.

 

Karıştırma: Uygulamaya başlamadan önce karıştırılmalıdır.

 

Uygulama Yöntemi: FUGATECH Yüzey Koruyucu su ile seyreltilmeden, düz bir kıl fırça veya sünger ile her yere eşit miktarda sürülmelidir. Ürün direk yüzeye dökülmemelidir. Uygulama sonrası 1-2 dakika beklenmeli fazla malzeme bir bez ile yüzeyden alınmalıdır. Dış mekân uygulamalarında iki kat uygulanmalıdır. Katlar arasında 4-5 saat beklenmelidir. Dikey tuğla yüzeylere püskürterek uygulanabilir. Uygulama yapılan yüzeyin yıpranma durumuna bağlı olarak yılda 1-2 kez uygulama tekrarlanmalıdır. Her tekrar uygulamada yüzey, FUGATECH ürünlerinden uygun olanla temizlenmelidir. Temizlenen yüzey bol su ile durulanmalı, yüzey tamamen kuruduktan sonra FUGATECH Yüzey Koruyucu uygulanmalıdır.

 

Sarfiyat: 50 gr/mtül

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Derz doldurma işleminden önce yapılacak uygulamalarda, ürünün derz boşluklarına bulaşmamasına dikkat edilmelidir. Uygulamadan sonra uygulama aletleri boya solventleri ile temizlenebilir. Cilde ve göze temas ettirmeyiniz. Dikkat! Ürün alevlenebilir kimyasallar içermektedir. Daha ayrıntılı bilgi için Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz. Buharını solumayınız.  Su ile karıştırmayınız. Kullanıma hazırdır. Uygulanacak yüzey kesinlikle kuru olmalıdır.

 

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:

Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir FUGATECH sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

 

AMBALAJ: 0,5 kg Plastik Bidonlarda

 

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir haftaiçerisinde kullanılmalıdır.

 

GÜVENLİK TAVSİYELERİ

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması,  depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili  bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna  (MSDS) başvurmalıdırlar.

 

SORUMLULUK:

Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

İzotaş ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve İzotaş'ın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında İzotaş'ın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle İzotaş  ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde İzotaş tarafından ticari  elverişlilik  ve/veya  belirli  bir  amaca  uygunluk  konusunda verilen  bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan İzotaş  sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. İzotaş ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların  mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve  nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün İzotaş'a başvurarak temin edebilecekleri yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 

 
 
 

Ana Sayfa | Haber Arşivi | İçerik Arşivi | Foto Albümü | İletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 - İzotaş Yapı Kimyasalları - www.izotaskimya.com - info@izotaskimya.com

Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri