Mimari Yüzey Koruyucular

» Senovit Silconal 450

» Senovit Silconal 650

 
Senovit Silconal 450

ÜRÜN TANIMI: SİLCONAL 450, silan siloksan esaslı, yapı elemanlarının yüzeylerine kapiler çalışan korozyon önleyici su itici özellik kazandıran, şeffaf su itici bir malzemedir.

 

Kullanım alanları:

· Dış cephe kaplamalarında, düşeyde,

· Beton, mermer, granit, kayrak taşı gibi az emici olan yüzeylerde,

· Tuğla, renkli briket, gaz beton, traverten, küfeki taşı gibi emici olan yüzeylerde,

· Tarihi eserlerin atmosferik etkilere karşı korunmasında kullanılır.

 

Özellikleri/Avantajları:

· Yüksek penetrasyon özelliğine sahip, renksiz, şeffaf emprenye malzemesidir.

·Dış cephe kaplamalarının görüntüsünü değiştirmeden ve film tabakası meydana getirmeden koruma sağlar.

· Yapı elemanının yüzeylerini geçirimsiz hale getirerek atmosferin yaratacağı olumsuz etkileri azaltır.

· Alkalilere ve UV ışınına karşı dirençlidir.

· Buhar geçirimlidir.

 

UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı: Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, taşıyıcı, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, aderansı zayıflatacak her türlü yağ, gres, pas, mantar, yosun ve parafin kalıntılarından iyice temizlenmelidir.

 

Karıştırma: Kullanıma hazırdır. Kesinlikle su ilave edilmemelidir.

 

Uygulama Yöntemi: SİLCONAL 450 ilk kat uygulamalarında, maksimum penetrasyon için kuru yüzeylere uygun rulo, fırça veya püskürtme makinesi ile uygulanmalıdır. Yaklaşık 4 saat sonra ikinci kat uygulamaya geçilmelidir. Maksimum koruma sağlamak için, çok gözenekli yüzeylerde bir kat daha fazla uygulanması gerekli olabilir.

 

Sarfiyat: Uygulama kat sayısı 2

1.Kat : 0,40 itre/m2 2. Kat 0,25 litre/m2

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Bazı yüzeylerde renk değişmesi veya kararma meydana gelebilir. Plastik ve dekoratif kaplamalar ile bitkilerin zarar görmemesi için tedbir alınmalıdır. Uygulamaya geçilmeden önce yüzey görünümü küçük bir alanda deneme yapılarak test edilmelidir. Nemli ve ıslak yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır.

 

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:

Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir SİLCONAL 450 sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

 

AMBALAJ: 8 lt'lik Teneke Kutu

 

 

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması,  depolanması  ve  bertaraf  edilmesi  ile  ilgili  bilgi  ve  tavsiyeler  için,  fiziksel,  ekolojik,  toksikolojik  ve  diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait  malzeme  güvenlik  bilgi  formuna  (MSDS) başvurmalıdırlar

 

SORUMLULUK:

Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

İzotaş ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve İzotaş'ın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında İzotaş'ın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle İzotaş  ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde İzotaş tarafından ticari  elverişlilik  ve/veya  belirli  bir  amaca  uygunluk  konusunda verilen  bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan İzotaş  sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. İzotaş ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların  mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve  nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün İzotaş'a başvurarak temin edebilecekleri yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 
 
 

Ana Sayfa | Haber Arşivi | İçerik Arşivi | Foto Albümü | İletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 - İzotaş Yapı Kimyasalları - www.izotaskimya.com - info@izotaskimya.com

Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri