EPS ve XPS Yalıtım Levha Likit Yapıştırıcısı

» Senovit Acripor

 
Senovit Acripor

ÜRÜN TANIMI:

Tüm yapılarda XPS-EPS ısı yalıtım levhalarını iç ve dış cephelerde ahşap, alçıpan, sac, metal gibi yüzeylere yapıştırmalarında kullanılan yüksek yapışma elastikiyet özelliğine sahip kullanıma hazır su geçirmez yapıştırıcı.

 

Kullanım alanları:

Tüm yapılarda XPS ve EPS levhaların yapıştırılmasında kullanılır.

 

Özellikleri/Avantajları:

·Kullanıma Hazırdır.

·İç ve dış cephelerde uygulanabilir

·Yüksek yapışma gücüne sahiptir

·Elastiktir

·Su geçirimsizdir

·Ahşap yüzeylere, metal yüzeylere ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır

 

Kalite Sınıfı: TS EN 12004 D2 T sınıfındadır.

 

UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı: Yüzey sağlam, temiz, kuru olmalı, toz ve oynar parçalardan arındırılmalıdır.

 

Karıştırma:

Uygulamadan önce 3 dakika karıştırınız.

 

Uygulama Yöntemi:

·Kova içinde hazır halde olan yapıştırıcı ısı yalıtım levhaları arkasına dişli çelik mala veya nokta tesbit sistemi ile sürülerek yapıştırılır.

·Yapıştırılan levha üzerine son kat sıva 12 saat sonra yapılır

 

Sarfiyat:  20 kg. 4 - 5 kg/m2

 

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

ACRIPOR uygulamasında, ortam ve yüzey sıcaklığı +5°C'nin altında ya da +25°C'nin üzerinde ise, uygun sıcaklıklar beklenmelidir. Ayrıca aşırı sıcak, yağışlı veya rüzgârlı havalarda da uygulama yapılmamalıdır. ACRIPOR rın yayılı kalınlığı 8 mm'yi geçmemelidir. (min. 4 mm) Su emmesi yüksek olan seramikler, uygulama öncesinde suya doyurulmalıdır. Kurumaya başlamış ACRIPOR karışımına kesinlikle su ve yeni malzeme ilave edilmemelidir.

 

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:

Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir. ACRIPOR sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

 

AMBALAJ: 10-20 kg'lık Plastik Kovalarda

 

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

 

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması,  depolanması  ve  bertaraf  edilmesi  ile  ilgili  bilgi  ve  tavsiyeler  için,  fiziksel,  ekolojik,  toksikolojik  ve  diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait  malzeme  güvenlik  bilgi  formuna  (MSDS) başvurmalıdırlar

 

SORUMLULUK:Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

İzotaş ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve İzotaş'ın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında İzotaş'ın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle İzotaş  ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde İzotaş tarafından ticari  elverişlilik  ve/veya  belirli  bir  amaca  uygunluk  konusunda verilen  bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan İzotaş  sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. İzotaş ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların  mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve  nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün İzotaş'a başvurarak temin edebilecekleri yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 
 
 

Ana Sayfa | Haber Arşivi | İçerik Arşivi | Foto Albümü | İletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 - İzotaş Yapı Kimyasalları - www.izotaskimya.com - info@izotaskimya.com

Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri