Epoxy Esaslı Yapıştırıcı

» Senopoxi 2K

 
Senopoxi 2K

ÜRÜN TANIMI:

Asit ve alkalilere karşı özel direnç gerektiren mekânlar, gıda sanayi, kesimhaneler, hastaneler, laboratuvarlar, yüzme havuzları vb. ortamlarda iç ve dış mekânlarda seramik yapıştırıcısı ve derz dolgu olarak kullanılır.

 

Kullanım alanları:

·Kimya Sanayii; laboratuvarlar, üretim ve depolama merkezleri, kağıt, deri ve akü imalathaneleri vb.

·Gıda Sanayii; Kesimhaneler, mandıralar, restorantlar, şarap ve bira fabrikaları, yaş-kuru meyve işleme tesisleri, zeytin fabrikaları, bisküvi fabrikaları, salça fabrikaları vb.,

·Hastane ve klinikler; Ameliyathaneler, mutfaklar, duşlar, sıhhi bölgeler vb.

Yüzme havuzları; Havuzlar ve çevre alanları, sauna ve sıhhi banyolar, termal ve tuzlu su kaplıcaları,

 

Özelikleri/Avantajları:

·Kuvvetli asitlere, bazlara ve yağlara karşı üstün dayanım sağlar,

·Antibakteriyel özellikte olup, bakteri, mantar ve küf oluşumunu engeller,

·Sızıntılara karşı su yalıtımı sağlar,

·Yüksek basınç ve aşınma dayanımına sahiptir,

·İçme suyu temasına uygundur,

·Çamaşır suyu, tuzruhu, kireç sökücü gibi temizlik malzemelerine dayanımı yüksektir.

 

Bayındırlık Poz No: 04.013/1      

 

Kalite Sınıfı: TS EN R2T sınıfına uygundur.

 

 UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı:

Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, taşıyıcı, tozsuz ve temiz, aynı zamanda terazisinde olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, aderansı azaltacak her turlu yağ., gres, pas ve parafin kalıntılarından iyice temizlenmeli ve yüzeyde gevşek parçacıklar olmamalıdır. 5 ila 20 mm derinliğindeki bozuk yüzeyler, iki gün önceden REPATEC tamir harçları ile tamir edilmelidir. Uygulanacak yüzeyin sıcaklığı, +25°C'nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

 

Karıştırma:

Kovadaki iki bileşenin tamamı, tercihen düşük devirli bir mikser ile homojen bir macun haline gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır.15 °C' nin altındaki sıcaklıklarda yapılacak uygulamalarda, kayganlık ve uygulama kolaylığı getirmesi açısından SENOPOXI 2K bir gün önceden sıcak bir yerde tutulmalıdır. Ancak uygulama esnasında SENOPOXI 2K mutlaka oda sıcaklığında olmalıdır.

 

Uygulama Yöntemi:

Harç yüzeye uygulanıp, kalınlığı dişli çelik mala ile ayarlanmalıdır. Malanın diş boyutu, döşenecek seramiğin boyutuna ve uygulama yapılacak yüzeyin düzgünlüğüne göre belirlenmelidir.

İyi bir yapışma için, lastik çekiç yardımıyla kuvvet uygulanarak, hava dışarı atılmalıdır. Seramiklerin üzerindeki SENOPOXI 2K ılık, nemli bir sünger ile kurumadan temizlenmelidir

Sarfiyat: 1,5-1,8 kg / m2 (1 mm kalınlık için)

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

SENOPOXI 2K uygulamasında, ortam ve yüzey sıcaklığı +5°C'nin altında ya da +25°C'nin üzerinde ise, uygun sıcaklıklar beklenmelidir. Ayrıca aşırı sıcak, yağışlı veya rüzgârlı havalarda da uygulama yapılmamalıdır. SENOPOXI 2K nın yayılı kalınlığı 15 mm'yi geçmemelidir. (min. 4 mm) Su emmesi yüksek olan seramikler, uygulama öncesinde suya doyurulmalıdır. Kurumaya başlamış SENOPOXI 2K karışımına kesinlikle su ve yeni malzeme ilave edilmemelidir.

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:

Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir. SENOPOXI 2K sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

 

AMBALAJ: A(8) + B(4)=12 kg. set halinde teneke kutu

 

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ: Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

 

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

 

SORUMLULUK:

Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

İzotaş ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve İzotaş'ın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında İzotaş'ın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle İzotaş ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde İzotaş tarafından ticari elverişlilik ve/veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan İzotaş sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. İzotaş ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün İzotaş'a başvurarak temin edebilecekleri yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 

 
 
 

Ana Sayfa | Haber Arşivi | İçerik Arşivi | Foto Albümü | İletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 - İzotaş Yapı Kimyasalları - www.izotaskimya.com - info@izotaskimya.com

Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri