Epoksi Esaslı Derz Dolgular

» Senopox Fuga

 
Senopox Fuga

ÜRÜN TANIMI: Epoksi esaslı, iki bileşenli, kimyasallara (özellikle asit ve alkalilere ) karşı dayanıklı derz dolgu malzemesidir.

 

Kullanım Alanları:

·Yüksek kimyasal ve mekanik dayanım istenen döşeme ve duvar kaplamalarının derzlerinde

· Farklı kimyasal ve asitlere dayanımı nedeni ile laboratuvar, hastane ve market gibi yapılarda

· Organik tuzlara dayanımı sayesinde mezbaha, mandıra, hazır yemek tesisi ve gıda endüstrisi yapıları

·Aşındırıcı sulara dayanım gereken termal yüzme havuzları, mineral su/tuz tankları, hayvanat bahçesi, endüstriyel kimya tesisleri

 

Özellikleri/Avantajları:

·Kolay işlenebilir kıvam

·Mala veya harç tabancası ile uygulanabilir

·Yüksek mekanik ve kimyasal dayanım.

 

Kalite Sınıfı: RG (EN 13888:2003) sınıfı (TS EN 13888, RD – Reaksiyon reçine esaslı derz dolgu malzemesi,

 

 UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı:

Derzler ve derz yüzeyleri, en fazla yapışma dayanımını sağlamak amacıyla uygun Yöntemler kullanılarak temizlenmiş olmalı ve kullanılan seramik yapıştırıcının kürünü aldığından emin olunmalıdır.

 

Karıştırma:

B bileşeni A bileşenine eklendikten sonra düşük  hızlı, elektrikli bir karıştırıcı (en fazla 400 dev./dak.) ile homojen bir renk elde edene kadar 2-3 dakika karıştırınız.

 

Karıştırma Oranı: A(4,5) + B(0,5) birbirine karıştırılır.

 

Uygulama Yöntemi:

SENOPOX FUGA uygulaması mala ile veya harç tabancası ile yapılabilir. Mala ile uygulama; Hazırlanan harcı, uygulanacak yüzeye yayıp, sert kauçuk bir mala ile iyice sıyırınız. Harç tabancası ile uygulama; Hazırlanan harcı, tabancaya doldurduktan sonra uygun bir nozul takıp derzlere doldurunuz.

Temizlik:

Derzlerden taşan malzemeyi,  ılık su ve süngerle temizleyiniz. Ovalama şeklinde yapılacak temizlikte baskı ve yıkamadan kaçınılmalıdır

 

Sarfiyat:

 Epoksi Derz Dolgu tüketim tablosuna bakınız.

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

SENOPOX FUGA uygulamasında, ortam ve yüzey sıcaklığı +5°C'nin altında ya da +25°C'nin üzerinde ise, uygun sıcaklıklar beklenmelidir. Ayrıca aşırı sıcak, yağışlı veya rüzgârlı havalarda da uygulama yapılmamalıdır. SENOPOX FUGA ün yayılı kalınlığı 15 mm'yi geçmemelidir. (min. 4 mm) Su emmesi yüksek olan seramikler, uygulama öncesinde suya doyurulmalıdır. Kurumaya başlamış SENOPOX FUGA karışımına kesinlikle su ve yeni malzeme ilave edilmemelidir.

 

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:

Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir. SENOPOX FUGA sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

 

AMBALAJ: A(4,5) + B(0,5)= 5 kg Teneke kutu Set

 

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

 

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:

Kullanıcılar,  kimyasal ürünlerin  güvenli  olarak  taşınması,  depolanması  ve  bertaraf  edilmesi  ile  ilgili  bilgi  ve  tavsiyeler  için,  fiziksel,  ekolojik,  toksikolojik  ve  diğer güvenlikle  ilgili  bilgileri  içeren,  ürüne  ait  malzeme  güvenlik  bilgi  formuna  (MSDS) başvurmalıdırlar

 

SORUMLULUK:

Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

İzotaş ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve İzotaş'ın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında İzotaş'ın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle İzotaş  ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde İzotaş tarafından ticari  elverişlilik  ve/veya  belirli  bir  amaca  uygunluk  konusunda verilen  bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan İzotaş  sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. İzotaş ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların  mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve  nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün İzotaş'a başvurarak temin edebilecekleri yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 
 
 

Ana Sayfa | Haber Arşivi | İçerik Arşivi | Foto Albümü | İletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 - İzotaş Yapı Kimyasalları - www.izotaskimya.com - info@izotaskimya.com

Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri