Çimento Esaslı Yapıştırıcılar

» Senovit

» Senovit SS Seramik Üzerine Seramik

» Senovit Flex

» Senovit Granit Yatay

» Senovit Granit Dikey

» Senovit DT Doğal Taş

» Senovit Rapid Hızlı Prizli

» Senovit Rapid SS Hızlı Prizli

» Senovit K Kalın Yatak

» Senovit CT Cam Tuğla

» Saney

 
Senovit

ÜRÜN TANIMI: Kayma özelliği azaltılmış ilave özelliklerle geliştirilmiş, yüksek performanslı ve açık bekleme süresi uzatılmış çimento esaslı Seramik Yapıştırıcı. Seramik, fayans, cam mozaik, vb. kaplama malzemelerinin iç ve dış mekânlarda duvara ve zemine döşenmelerinde kullanılır.

 

Kullanım Alanları:

· Seramik, dekoratif kaplama ya da pres tuğlaların çimento esaslı yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.· İç ve dış mekânlarda, düşey ve yatay uygulamalarda,

Dış mekân uygulamalarında Sanomix Latex ile karıştırılarak kullanılması tavsiye edilir.

 

Özellikleri/Avantajları:

· Kolay hazırlanır ve uygulanır.

· İşleme süresi uzundur.

· Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.

· Çökme yapmaz.

· Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

 

Bayındırlık Poz No: 04.013/1      

Kalite Sınıfı: TS EN 12004 - C1 sınıfına uygundur.

 

UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı:

Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, taşıyıcı, tozsuz ve temiz, aynı zamanda terazisinde olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, aderansı azaltacak her turlu ya., gres, pas ve parafin kalıntılarından iyice temizlenmeli ve yüzeyde gevşek parçacıklar olmamalıdır. 5 ila 20 mm derinliğindeki bozuk yüzeyler, iki gün önceden REPATEC tamir harçları ile tamir edilmelidir. Uygulanacak yüzeyin sıcaklığı, +25°C'nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

 

Karıştırma:

Uygun su miktarı, bir ölçek yardımıyla temiz karıştırma kabına boşaltılır. SENOVIT, yavaş yavaş ilave edilerek 400 - 600 devir/dak.'lık bir karıştırıcı ile 3 - 5 dakika, üniform ve topaksız bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Yaklaşık 3 - 5 dakika dinlendirilip tekrar 30 saniye karıştırıldıktan sonra malzeme kullanıma hazır hale gelir.

 

Karıştırma Oranı:

25 kg toz malzeme içine toplam 6,5 veya 7,00 litre su kullanılır

 

Uygulama Yöntemi:

Malanın düz tarafı ile uygulama yüzeyine 1 mm kalınlığında SENOVIT tabakası tatbik edilir. Açık bekletme süresi olan 20 dakika içinde kaplanabilecek büyüklükteki alana, SENOVIT, malanın dişli tarafı ile üniform kalınlık elde edilecek şekilde tek yönde çekilir. Kalınlıkları farklı seramiklerin yapıştırılmasında, uygulama yüzeyindeki bozuklukları kapatmak amacıyla her kaplamanın altına 1 mm kalınlığında harç sürülmesi önerilir. Seramikleri yerine uygularken yapıştırma harcına tamamen temas etmesini sağlamak için, seramik ya da mermer ıslatılmalıdır. Uygun seramik ebadına göre tavsiye edilen derz aralığı bırakılarak uygulama tamamlanır. Bırakılan derz aralıklarının doldurulması için Senovit derz dolguları kullanılmalıdır. Derzlerin fugalanmasına yaklaşık 24 saat sonra geçilebilir.

 

Sarfiyat:

6 mm Tarak kalınlığında 5 kg,

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

SENOVIT uygulamasında, ortam ve yüzey sıcaklığı +5°C'nin altında ya da +25°C'nin üzerinde ise, uygun sıcaklıklar beklenmelidir. Ayrıca aşırı sıcak, yağışlı veya rüzgârlı havalarda da uygulama yapılmamalıdır. SENOVIT 'in yayılı kalınlığı 15 mm'yi geçmemelidir. (min. 4 mm) Su emmesi yüksek olan seramikler, uygulama öncesinde suya doyurulmalıdır. Kurumaya başlamış SENOVIT  karışımına kesinlikle su ve yeni malzeme ilave edilmemelidir.

 

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:

Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir. SENOVIT sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

AMBALAJ: 25- 5 kg’ lık polietilen takviyeli Kraft torbalarda

 

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ: Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli dep

olamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

 

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

 

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, 

ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

 

SORUMLULUK:

Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

İzotaş ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve İ

Yeni katman...zotaş'ın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında İzotaş'ın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle İzotaş  ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde İzotaş tarafından ticari  elverişlilik  ve/veya  belirli  bir  amaca  uygunluk  konusunda verilen  bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan İzotaş  sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. İzotaş ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların  mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve  nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün İzotaş'a başvurarak temin edebilecekleri yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 

 
 
 

Ana Sayfa | Haber Arşivi | İçerik Arşivi | Foto Albümü | İletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 - İzotaş Yapı Kimyasalları - www.izotaskimya.com - info@izotaskimya.com

Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri